Oto najczęstsze pytania klientów wypożyczalni OKEY-CAR

Jak wygląda procedura wynajęcia samochodu?

Klient po okazaniu wymaganych dokumentów oraz dokonaniu wyboru samochodu podpisuje umowę najmu samochodu, z którą należy szczegółowo się zapoznać, gdyż reguluje ona zakres użytkowania samochodu oraz określa ogólną politykę wypożyczalni dotyczącą świadczonych usług. Klient również zapoznaję się ze stanem technicznym samochodu w celu podpisania protokołu zdawczo odbiorczego 

Co zawiera umowa wynajmu samochodu?

Umowa wynajmu samochodu  zawiera informacje o stanie technicznym i wizualnym samochodu, z dołączonym protokołem zdawczo-odbiorczym, podstawowe informacje o wypożyczonym samochodzie, stan licznika, stan zbiornika paliwa, rodzaj paliwa, dane najemcy, koszt wynajęcia pojazdu, limit kilometrów, okres na jaki jest wynajęty pojazd oraz kwotę wpłaconej kaucji zwrotnej.

Jakie dokumenty potrzebne są do wypożyczenia samochodu?

Wynajem samochodu wymaga przedstawienia aktualnego prawa jazdy oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty lub paszport).

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Na pewno należy przeprowadzić dokładną inspekcję auta, zwracając uwagę, czy jego stan pokrywa się z opisem w umowie. W przypadku rozbieżności należy niezwłocznie poinformować obsługę. Najrozsądniej jest sporządzić dokumentację fotograficzną stanu auta, np. telefonem komórkowym.

Czy w przypadku anulowania rezerwacji odzyskam wpłaconą zaliczkę?

W przypadku anulowania rezerwacji na minimum 7 dni przed odbiorem auta klient otrzyma zwrot wpłaconej zaliczki, natomiast w przypadku anulowania w ciągu mniej niż  7 dni wpłacona zaliczka przez klienta przepada dlatego ważne jest poinformowanie wypożyczalni jak najwcześniej o zamiarze rezygnacji z wynajmu samochodu telefonicznie lub przez e-mail.

Czy można wypożyczyć auto bez limitu kilometrów?

Limit kilometrów jest częstą regułą przy wynajmie auta. Jednak jeśli obawiamy się, że przekroczymy ustalony limit kilometrów i chcemy wypożyczyć auto bez limitów, zapytaj o taką opcję naszego pracownika. Za auto bez limitu możemy wtedy zapłacić po prostu większą cenę. Nasza wypożyczalnia aut oferuje również pojazdy bez ograniczeń kilometrów. Dodatkowa opłata ujęta jest w naszym cenniku.

Co to jest kaucja i czy muszę ją płacić?

Nasza wypożyczalnia samochodów zabezpiecza się w ten sposób na wypadek ewentualnego uszkodzenia auta oraz złamania warunków umowy z winy Klienta. Standardowo kwota kaucji jest w całości zwracana po zakończeniu okresu wynajmu, jeśli nie doszło do uchybień ze strony wynajmującego. Kwota kaucji jest uzależniona od klasy samochodu i z reguły wynosi 500 zł lub 1000zł

Czy samochody są wypożyczane z pełnym zbiornikiem paliwa?

Nasza wypożyczalnia wypożycza samochody z pełnym zbiornikiem paliwa, za które wynajmujący nie płaci z góry, za to zwracając samochód musi zadbać o uzupełnienie zbiornika paliwa do pełna. Najlepiej jest poprosić pracownika wypożyczalni o dotankowanie auta w naszej obecności, abyśmy mogli być pewni co do ilości paliwa w zbiorniku.

Jeżeli zapomnę przed zwrotem auta zatankować co się stanie?

W takim wypadku Klient zostanie obciążony kosztami tankowania, płacąc za brakujące paliwo oraz za usługę uzupełnienia zbiornika.

Czy można wypożyczyć auto nie posiadając karty kredytowej?

Tak, akceptujemy płatności zarówno gotówką jak i kartą kredytową lub debetową.

Co trzeba zrobić w przypadku awarii samochodu lub wypadku?

Należy natychmiast skontaktować się z wypożyczalnią i zastosować się do wskazówek pracownika. Nie należy podejmować naprawy na własną rękę, gdyż jej koszt nie zostanie pokryty z ubezpieczenia auta. Nasza wypożyczalnia w takich sytuacjach zapewnia bezpłatnie auto zastępcze.

Czy inna osoba może prowadzić wynajęty samochód?

Tak, ale należy podać przy załatwianiu formalności dane dodatkowego kierowcy oraz przedstawić jego dokument tożsamości oraz prawo jazdy, gdyż w innym wypadku nie zadziała ubezpieczenie pojazdu. Dodatkowy kierowca musi zostać wpisany w umowę najmu samochodu.

Czy mogę wyjechać wypożyczonym autem za granicę?

Tak, klienci naszej wypożyczalni mogą wyjechać za granicę wypożyczonym samochodem, ale muszą poinformować pracownika o tym fakcie przy załatwianiu formalności oraz poinformować do jakiego kraju będą wyjeżdżać gdyż wyjazd po za kraje Unii Europejskiej musimy zgłosić ubezpieczycielowi.

Czy muszę oddać umyty i posprzątany samochód?

Tak, każdy klient wynajmuję samochód wysprzątany oraz umyty i w takim samym stanie czystości musi oddać auto. W przypadku oddanie przez klienta nie posprzątanego lub umytego auta z kaucji zostanie potrącony koszt umycia samochodu.

Jak można obniżyć cenę za wynajem samochodu?

Nasza wypożyczalnia często wprowadza rabaty na wybrane samochody lub na całą naszą flotę, wystarczy śledzić nasz profil na Facebooku oraz naszą stronę i zakładkę “Promocje”.

W jaki sposób mogę zarezerwować samochód?

Aby  zarezerwować samochód w naszej wypożyczalni wystarczy skorzystać z systemu rezerwacji zamieszczonego na głównej stronie.  Po wypełnieniu formularza rezerwacji w ciągu godziny otrzymasz informację na temat aktualnego statusu twojej rezerwacji. Ponadto do dyspozycji naszych klientów oddajemy czynny całą dobę telefon kontaktowy, oraz adres mailowy.

Żeby wynająć auto ile lat muszę mieć prawo jazdy oraz jaki jest minimalny wiek?

W przypadku naszej wypożyczalni minimalny wiek kierowcy określany jest jako 23lat. Dodatkowo wymagane jest to, aby dana osoba prawo jazdy posiadała od co najmniej 3lat, więc widać, zdobycie upragnionego prawa jazdy nie będzie dawało nam od razu możliwości wynajmowania samochodów oferowanych przez wypożyczalnie.

Na jak długo można wypożyczyć samochód?

Nasza wypożyczalnia oferuje wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowy nawet do 60 miesięcy. Oferujemy również jako nieliczni na rynku wynajem busa dostawczego na godziny. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne dla osób potrzebujących skorzystać z samochodu jednorazowo przez bardzo krótki czas np. przewieść sprzęt RTV, AGD, meble, materiały budowlane itp.

Czy można wynająć samochód posiadając prawo jazdy innego kraju?

Ważność praw jazdy w Polsce regulują przepisy unijne dla wszystkich krajów UE i przepisy Konwencji Wiedeńskiej dla pozostałych krajów. Posiadacze innego niż wymienione w wyżej opisanych dyrektywach, winni przedstawić międzynarodowe prawo jazdy.

Czy można wypożyczyć fotelik dla dziecka?

Nasza wypożyczalnia posiada w ofercie akcesoria które mogą być przydatne w trakcie podróży, zarówno GPS , jaki i foteliki dla dzieci w różnych przedziałach wagowych.

Czy można przedłużyć wynajem auta?

Tak. Należy o tym fakcie poinformować naszego pracownika nie później niż dzień przed końcem wskazanego w umowie okresu najmu. Warunkiem przedłużenia jest dokonanie z góry opłaty za dodatkowy okres najmu poprzez:
– opłatę w placówce wypożyczalni
– lub wpłatę na rachunek ING Bank o numerze 32 1050 1517 1000 0092 7464 6513

Jeżeli nie ma odpowiedzi na twoje pytanie

Skontaktuj się z nami drogą mailową lub zadzwoń do nas odpowiemy na każde wasze pytanie


Kontakt


Akceptujemy wszystkie najpopularniejsze systemy płatności i funkcje